::Voľné miesta::

Rezervácie na telefónnych číslach:

+421 904 288 803
+421 35 6582 761

Pri rezervácii izby od soboty do soboty dostanete jednu noc pre všetkých zadarmo.

::Cesta autom::

Odkiaľ

napíšte Vašu adresu, napríklad:

Cieľ cesty

Chata Sovička
č. 331, 94147 Radava

Zobraziť cieľ na maps.google.com

Chata Sovička - ubytovanie pri Podhájskej


Obec Podhájska je známa predovšetkým svojím termálnym kúpaliskom. Jeho voda v bazénoch je silne mineralizovaná a svojim obsahom sa podobá vode z Mŕtveho mora. Má liečivé účinky na ľudí trpiacich chorobami horných dýchacích ciest, pomáha pri problémoch pohybového ústrojenstva, cievnych a kĺbových ochoreniach, pri ochoreniach štítnej žľazy, reumatizme, či pretrvávajúcich bolestiach chrbtice, ... Voda teplotou 33 - 36 C umožnuje kúpanie počas celého roka.

História:

Obec Podhájska vznikla v roku 1960 zlúčením obcí Belek a Svätuša. Listinné materiály a kroniky dokazujú, že obe obce patria medzi najstaršie osídlenia na Slovensku. V Beleku bolo objavené neolitické sídlo s kanelovou keramikou a rímsko-barbarské sídlo, vo Svätuši hrob potiskej kultúry, a neolitické sídlo. Všetky tieto dôkazy poukazujú na to, že teritórium obce bolo osídlené súvisle najmenej 5000 rokov.

Súčasnosť:

V obci sa nachádza okrem termálneho kúpaliska aj zdravotné stredisko, dva rímskokatolícke kostoly, knižnica, železničná stanica, zmenáreň, škôlka, základná škola pre ročníky 1. až 4. a v letnom období i letné kino. V obci nájdete tiež obchody s potravinami, drogériou, obuvou a textilom.

Krásne lesy v okolí Podhájskej ponúkajú zaujímavé turistické trasy po celý rok. Turistickými chodníčkami možno navštíviť historické pamiatky v blízkom i vzdialenejšom okolí, napr. zrúcaniny paulínskeho kláštora z r. 1512 na Mariánskej Čeľadi, skalné obydlia v Brhlovciach, vodné kaskády Zúgov pri Nových Zámkoch, Levický hrad, žrebčinec v Topoľčiankach, či vzdialenejší Nitriansky hrad. Takisto návšteva malebných susedných obcí, ktoré patria k ukážkovým krásnym dedinám južného Slovenska, skrývajú v sebe čaro pokojného dedinského života. Okolie obce Podhájska poskytuje množstvo atraktivít, ktoré by ste si nemali nechať ujsť a spĺňa nároky aj tých najnáročnejších návštevníkov.


Zdieľať túto stránku Zdieľaj stránku emailom Zdieľaj na Facebooku Zdieľaj cez Google Buzz Zdieľaj na Yahoo Buzz Zdieľaj na Myspace
Zemne a vykopove prace
designed and created by ::sova:: (c)2002

::Language/Jazyk::

Slovensky Polski Hungary Deutsch Cesky

::Počasie::

Predpoveď počasia

::Cesta vlakom::

Odkiaľ
Kam
Dátum
Čas
odchod príchod
http://cp.atlas.sk/